Slovensko zasiahnu poobede intenzívne búrky. Tu sú približné časy, Bratislava príde na rad medzi prvými

Počasie, dážď, ochladenie - 2
Zdroj: Shutterstock.com

Búrky zasiahnu v pondelok takmer celé územie Slovenska. Na západnom Slovensku sa prudké lejaky spojené s nárazmi vetra a krúpami očakávajú už popoludní. Večer a v noci sa presunú do okresov na strednom a východnom Slovensku. Poobede platia aj výstrahy pred vysokými teplotami. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na webovej stránke.

Hrozia aj povodne

Najmä západné a stredné Slovensko sa musí pripraviť na silný dážď. Našim územím bude prechádzať postupne. Hydrometeorológia vydali búrkovú výstrahu pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky a Nitriansky kraj od 17.00 do 20.00 hodiny. Pre Žilinský a Banskobystrický kraj platí výstraha dlhšie, a to od 17.00 do 23.00 hodiny. V pozore by malo byť aj východné Slovensko, kde platí výstraha pre Prešovský kraj od 19.00 do 23.00 hodiny a pre Košický ešte neskôr, teda 20.00 až 23.00 hodiny.  

SHMÚ varuje aj pred povodňami. „Intenzívny dážď môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako sú stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov a podobne,“ upozornili meteorológovia.

Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch. Riziko predstavujú poletujúce trosky a nezabezpečené predmety. Krúpy môžu poškodiť vegetáciu a prechodne obmedziť cestnú premávku.

Výstraha pred horúčavami

Okrem výstrah pred búrkami platia v pondelok popoludní na Slovensku aj prvostupňové výstrahy pred vysokými teplotami. Týkajú sa skoro celého Slovenska s výnimkou severných okresov. V čase od 14.00 h do 18.00 h sa očakávajú teploty 33 až 34 stupňov Celzia. Výstrahy druhého stupňa meteorológovia po aktualizácii stiahli.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti