Po Bratislave sa prechádzal pštros, s ktorým sa odfotila aj ministerka Kolíková. Toto je príbeh jeho majiteľa

Bratislavčanom sa v pondelok naskytol nevídaný pohľad. Po centre mesta sa prechádzal pštros. Nešlo pritom o zatúlané zviera. Najväčší žijúci vták sprevádzal na prechádzke metropolou svojho majiteľa, a tak ho mohli vidieť ľudia na priechode prechodcov, Námestí SNP, ale aj pred Prezidentským palácom.

A práve tam sa naskytol okoloidúcim úsmevný pohľad. Cez Hodžovo námestie v tom čase prechádzala ministerka Mária Kolíková, ktorá sa v paláci krátko predtým zúčastnila vymenovania nových sudcov. Pštrosa si všimla aj ona, pohladkala ho a odfotila sa s ním. Celú udalosť zachytili kamery Televízie Markíza.

Pštros je na podobný rozruch zvyknutý. So svojim majiteľom údajne cestuje a spoznáva metropoly Európy. Bol napríklad aj v holandskom Amsterdame či v talianskych Benátkach. Dôvodom pritom nie je žiadny rozmar. Jeho majiteľ podľa ZOMRI trpí ochorením srdca. Aby bol nútený k pohybu, zadovážil si pštrosa, s ktorý chodí na prechádzky a cestuje. 

V hlavnom meste Slovenska pritom podobný úkaz nie je raritou. Len minulý týždeň sme vás informovali o stáde diviakov, ktoré prechádzalo cez bratislavské Kramáre. 

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti