Po rokoch objasnili brutálnu vraždu. Muža údajne zavraždili členovia bankomatovej mafie

Policajti objasnili vraždu spred jedenástich rokov. Podnikateľa z Galanty, ktorého spájali s podsvetím, vtedy rozstrieľali z idúceho auta. Prokurátor viní zo zločinu mužov považovaných za členov bankomatovej mafie. Jeden z nich dostal pred pár dňami doživotie za inú vraždu.

Všetko sa to začalo výbuchom v jednej z bánk v Galante. Z trezoru podnikateľa Maroša Kováča údajne zmizlo 800-tisíc eur. Na druhý deň strieľali na samotného majiteľa trezoru z idúceho auta, ktoré malo podľa svedkov majáky. Otec štyroch detí nemal šancu. Bol 12. február 2011. 

„Osoba bola zastrelená samopalom vzor 58. Zasiahnutá bola deviatimi ranami, z toho tri boli smrteľné,“ povedala vtedajšia hovorkyňa prezídia policajného zboru Andrea Dobiášová.

Jaroslav Spišiak, ktorý v tom čase zastával post policajného prezidenta, povedal, že obvinenie v prípade vraždy Kováča si nechávajú ako bonbónik na záver.

No tento bonbónik takpovediac rozbalili až teraz po jedenástich rokoch. Tak ako sa predpokladalo, oba zločiny spolu súvisia. Potvrdil to špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Zrejme tam vznikol spor v rámci zločineckej skupiny ohľadom peňazí a krádeže, ktorá bola vykonaná bez vedomia Maroša Kováča,“ uviedol Lipšic.

Podľa Markízy mužov považovaných za členov bankomatovej mafie Maroš Kováč podozrieval ihneď a žiadal od nich za túto krádež dvojmiliónovú pokutu. Na osudné stretnutie ho vraj vylákal Ján Golis, údajný šéf gangu. Kedysi ich s obeťou spájalo priateľstvo. Ten už tiež nie je medzi živými.

Na Maroša Kováča údajne strieľal Peter Taufer, ktorý si nedávno vypočul doživotný trest pre inú vraždu. Martin Krajčovic prezývaný Vrecko bol podľa všetkého vodič.

„Posledný obvinený zabezpečoval miesto na uskladnenie vozidla, ktoré bolo použité pri úkladnej vražde,“ informoval Lipšic.

Podnikateľa pochovali v pozlátenej truhle a niesol ju aj muž, ktorý s policajtmi spolupracuje aj na objasnení tohto zločinu.   

Podľa Lipšica táto zločinecká skupina pôsobila dlhodobo v trojuholníku miest Sereď – Galanta – Šaľa a páchala rôznorodú trestnú činnosť vrátane úkladných vrážd, násilnej a majetkovej trestnej činnosti.

No a práve na cintoríne v Seredi má zavraždený podnikateľ spájaný s podsvetím honosné miesto posledného odpočinku. Členovia údajného gangu sú väčšinou buď vo väzbe, alebo sú už právoplatne odsúdení. No zločiny, ktoré im pripisujú, vyšetrujú dodnes.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti