SHMÚ vydal výstrahy pred búrkami a povodňami. Najhoršiu situáciu čaká západ Slovenska

SHMÚ vydal výstrahy pred búrkami a povodňami. Najhoršiu situáciu čaká západ Slovenska
Zdroj: SHMÚ

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre niektoré západné okresy výstrahu druhého stupňa pred búrkami. V okresoch Skalica, Senica a Myjava hrozia aj povodne. Meteorológovia o tom informujú na svojom webe.

Výstraha platí pre okresy Malacky, Pezinok, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza a Trenčín. Meteorológovia ju vydali do 22.00 h.

Pri búrkach sa môže vyskytnúť silný vietor s krúpami. Môžu spôsobiť škody na vegetácii, strechách, skleníkoch, autách či budovách. Súvislá vrstva krúp či popadané stromy môžu obmedziť cestnú premávku.

Pre ostatné okresy Trenčianskeho, Bratislavského, Nitrianskeho, Trnavského kraja, pre celý Banskobystrický a Žilinský kraj, platí výstraha prvého stupňa pred búrkami. Vydaná je aj pre západné okresy Košického kraja. Platí do polnoci.

"Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," uviedli meteorológovia.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti