PREHĽAD: Samozber marhúľ sa pomaly rozbieha. Zisťovali sme, koľko vás vyjde kilogram

PREHĽAD: Samozber marhúľ sa pomaly rozbieha. Zisťovali sme, koľko vás vyjde kilogram
Ilustračná snímka.

Sezóna zberu ovocia je v plnom prúde. Okrem jahôd, jabĺk, čerešní či višní sa už postupne rozbieha aj zber marhúľ. Nedávno sme vás informovali o sade pri Komárne, kde privítali prvých samozberačov. Viac sa o tom dočítate TU. Pri tejto príležitosti sme sa zamerali na celkovo šesť lokalít na západnom Slovensku, ktoré ponúkajú kvalitné a chutné marhule.

Prvou lokalitou je Cabaj-Čápor pri Nitre. V tamojších Novosadoch spustili samozber marhúľ v stredu 22. júna, pričom otvorené je každý deň do 16.00 hod. Ak túžite si sami nazbierať tento žltočervený plod, jeden kilogram vás vyjde na rovné dve eurá. Už nazbieraná takáto gramáž je drahšia o 50 centov.

Na marhule sa môžu tešiť aj obyvatelia v širokom okolí Čachtíc pri Novom Meste nad Váhom. Tamojšie poľnohospodárske družstvo nám však uviedlo, že samozber marhúľ rozbehnú až niekedy v júli, pričom nateraz nie sú známe ani ceny.

V Dulovciach pri Komárne si môžete naoberať marhule každý deň do 18. hodiny, pričom vami vyvinutá snaha sa vám výraznejšie vráti v podobe ušetrených peňazí. Za kilogram samozberu zaplatíte 2,30 eura, už nazbierané rovnaká hmotnosť vás vyjde na tri eurá.

Ak bývate v blízkosti Partizánskeho, v tom prípade si môžete zadovážiť kvalitné marhule aj v neďalekom Bioplante v Ostraticiach. Otvorené pre verejnosť majú do 17.30 hod. Priamo na predajni budeme musieť za už nazbieraný kilogram vytiahnuť z peňaženky 3,50 eura. Ak si nazbierate marhule sami, vyjde vás to na 2,30 eura.

K dispozícii budú aj marhule na farme vo Veselom pri Piešťanoch, každý deň do 18. hodiny. Ako sa nám podarilo zistiť, nateraz bude možné si zakúpiť marhule predobjednaním sa cez eshop, prípadne si zakúpiť dostupné množstvo na predajni. Cena za jeden kilogram je 2,60 eura.

V okolí Nitry nájdeme aj druhú lokalitu, ktorou sú Výčapy-Opatovce. Tu však musíme uviesť, že k dispozícii je len samozber, pričom sa naň vždy musíte vopred nahlásiť. Podobne ako v Cabaj-Čápore aj tu zaplatíte dve eurá.

Prehľad cien marhúľ. Zdroj: TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti