OBRAZOM: Požiar na prvom slovenskom mrakodrape v Bratislave spôsobil kompresor

Ráno horela zatiaľ nedostavaná najvyššia budova na Slovensku. Eurovea Tower v Bratislave má byť prvý slovenský mrakodrap. V stredu v ranných hodinách sa z neho začalo dymiť. Na miesto okamžite vyrazili záchranné zložky. 

„Máme hlásený požiar strechy rozostavanej budovy. Na mieste je okolo 27 hasičov," priblížilo operačné stredisko.

Podľa hovorcu developera J&T Real Estate Daniela Suchého nejde o požiar konštrukcie stavby. "Ranný požiar na Eurovea Tower sa netýkal konštrukcie stavby, ale išlo o požiar technického zariadenia – kompresora, ktorý nezvládol prevádzkový tlak," poznamenal Suchý. Doplnil, že požiar začali v krátkom čase likvidovať hasiči.

Na mieste požiaru budovy na Landererovej ulici sú aj viaceré policajné hliadky. "Policajti na mieste a v okolí staveniska vykonávajú potrebné úkony," konštatuje polícia na sociálnej sieti. Bližšie informácie k prípadu poskytne, keď to situácia umožní.

Zdroj: TVNOVINY.sk

​Prvý slovenský mrakodrap EUROVEA TOWER prekonal po dokončení 38. nadzemného podlažia výšku 125 metrov a stal sa najvyššou budovou na Slovensku. Za mrakodrap sa podľa medzinárodne uznávaných kritérií považuje budova s výškou aspoň 150 metrov. EUROVEA TOWER bude mať po dokončení 47 nadzemných podlaží a dosiahne až 168 metrov. Najvyšší bod by mala dovŕšiť do konca tohto roka.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti