GALÉRIA: Z Dunaja vytiahol asi 40-ročného obra. Meral takmer dva a pol metra a vážil metrák

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z vody vytiahol takmer dvaapolmetrového sumca. Rybárovi zo Štúrova sa splnil sen. Rozhodnutie, čo s obrovskou rybou spraviť, bolo jednoznačné. 

Kapitálny úlovok vylovený z Dunaja v Štúrove sa zapíše do rybárskej kroniky Kornela Vargu zlatým písmom o to viac, že ho vytiahol z vody priamo pod domom, kde býva. „Podľa mňa väčšiu rybu už nechytím,“ povedal rybár Kornel.

Miery obrovského sumca si zapamätá do konca života. Väčšiu rybu totiž nechytil ani za hranicami Slovenska. Má 244 centimetrov a 99,5 kilogramov.

„Nie je to bežné a každodenné, určite je to rarita, až som bol prekvapený, že sa mu to vôbec podarilo,“ komentoval úlovok rybárov kamarát a sused Norbert Schöny. Skúsený rybár vie, o čom hovorí. Pôvodný plán bol chytať úplne iné ryby. Zvyčajne chodí na zubáče. Hovorí, že mal šťastie, že sumca vedel vytiahnuť. Vyťahovali ho štyria chlapi.

Pán Varga bojoval s obrovskou rybou vyše hodiny. Až potom zistil, čo sa skrýva na návnade. „Takto chytiť takéhoto veľkého sumca vyžaduje veľký kus umenia a dlhoročnú prax a skúsenosti. Dlhé noci tomu obetuje, takže ja mu to z celého srdca prajem,“ povedal nám sused Schöny.

V neposlednom rade si to vyžaduje aj tolerantnú polovičku. „Pán manžel sa dosť často venuje rybárčeniu. Ja mu to dovolím. Jasné, doprajem mu. Nech si to užíva. Som na neho hrdá,“ povedala Vargova manželka Andrea Ujváryová. Šťastným rybárom sa príbeh nekončí. Vydarený deň má tentoraz aj sumec.

„Takýto kapitálny úlovok potrebuje žiť ďalej. Musí mať nad 40 rokov podľa mňa, ako ja, takže nech žije ďalej,“ dodal Varga.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti