Ste v strese? Môže za to mobil aj Facebook!

Obmedzte sociálne siete
Zdroj: Shutterstock.com

Pozor na tichých nepriateľov, ktorí nás privádzajú do stresu.

V poslednom čase toho veľa nenaspíte a ste v strese? Môžete z toho viniť každodenné povinnosti ako je práca či deti. Ale možno je to niečo, o čom ani neviete. Ako píše portál doma.nova.cz, práve dnešné moderné technológie môžu za to, že sme oveľa viac v strese.

Zdroj: Shutterstock.com

Verte alebo nie, ale neustále kontrolovanie vášho konta na Facebooku či Twitteri vás privádza do väčšieho stresu, ako si myslíte. Najmä vtedy, ak nemáte na brázdenie internetom čas cez deň a robíte to práve večer, čo je ešte horšie. Tí, ktorí zhruba do druhej rána surfujú na internete, sú podľa výskumu Texaskej univerzity omnoho viac v strese. Niekedy na počítač zabudnite a radšej sa dobre vyspite. 

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Mnoho ľudí sa úzkostlivo snaží udržať si na sociálnych sieťach priateľov, ale neustále chatovanie a kontrolovanie profilu vám škodí. Je lepšie sa s priateľmi stretnúť osobne, dať si pohárik vína aporozprávať sa. Osobný kontakt vám žiadna sociálna sieť neposkytne a ešte vás k tomu stresuje. 

Zdroj: Shutterstock.com

Ďalším tichým nepriateľom je mobilný telefón. Je síce skvelé, že ste vždy po ruke, ale neustále zvonenie a smskovanie vás rovnako privádza do stresovej situácie. Časté zdvíhanie telefónu navyše spôsobuje nervozitu. Je síce jasné, že telefón nemôžete vyhodiť z okna, ale pokiaľ si chcete odpočinúť, tak si ho aspoň na chvíľu vypnite - v posilňovni, na večeri s priateľom alebo na masáži. 

A čo vás skutočne najviac stresuje, je nedostatok spánku. Akonáhle ste nevyspatá a ráno sa budíte s kruhami pod očami, je nemožné fungovať celý deň normálne. Telo aj myseľ sú vyčerpané. Pokiaľ máte problémy so spánkom, mali by ste to riešiť skôr, ako bude neskoro. Ľudia bez nedostatku spánku nie sú len v strese, ale trpia aj silnými depresiami. 

Nemôžete byť ani perfekcionistka. Podľa výskumu sú to ľudia, ktorí sú nešťastní a preto by ste mali prehodnotiť svoje potreby. 

Náročné to je aj vtedy, ak držíte prísnu diétu, ktorá vám zakazuje dať si niečo, načo máte chuť. Možno tým prospejete vášmu pásu, ale rozhodne nie psychike. Takéto dodržanie prísneho režimu vaše telo stresuje. Preto si aspoň raz za týždeň doprajte deň, keď si dáte všetko, na čo budete mať chuť. Zaženiete tak stres.

BRATISLAVA/ Myženy

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.