Domáce

Prezident Gašparovič bude mať dôchodok takmer tisíc eur

Prezident Ivan Gašparovič
Zdroj: SITA

Ako povedal, či je to málo, to zistí až neskôr.

Necelých tisíc eur mesačne, ktoré patria slovenskej hlave štátu na dôchodku, nie je podľa prezidenta Ivana Gašparoviča veľa. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, sám však viac nežiada a výškou dôchodku sa nezaoberá.

Zdroj: SITA

"Na Slovensku vôbec je taká atmosféra, že skončíte, každý na vás zabudne a nič sa nedeje. Pokiaľ ide o postavenie prezidenta v penzii, tak prezident na Slovensku má jednu z najnižších penzií, ak nie najnižšiu. Tým proti tomu neprotestujem, len vznikajú fámy okolo toho, koľko prezident dostane," hovorí Gašparovič.

Ako dodal, problémy s financiami má napríklad exprezident Michal Kováč. Či je výška dôchodku dostačujúca, to Gašparovič podľa vlastných slov zistí až neskôr. "Nič som neprivatizoval, nemám majetky, budem žiť z toho, čo mám," ukončil.

Prezident Ivan Gašparovič poberá mesačný čistý plat vo výške zhruba 5 268 eur v čistom. Podľa zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov prezidentovi po skončení výkonu jeho funkcie patrí doživotne plat vo výške približne 995 eur. Prezidentom na dôchodku je tiež doživotne poskytovaná ochrana.

BRATISLAVA/ SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti