Domáce

Fico vycestuje do Číny. Ak budú pripravené rozumné veci

Robert Fico na sneme v Nitre.
Robert Fico na sneme v Nitre. Zdroj: TASR

Čína patrí medzi svetových ekonomických ťahúňov, ale jej ekonomika v posledných mesiacoch spomaľuje.

Premiér Robert Fico v Belehrade oznámil, že budúci rok vycestuje do Číny, ak to "bude stáť za to". V Srbsku sa náš predseda vlády s ďalšími 15 premiérmi strednej a východnej Európy stretol s čínskym partnerom  Li Kche-čchiangom.

"Nepôjdem na žiadny výlet nikde, pokiaľ nebudem mať pocit, že cesta bude stáť za to, a to platí aj o Číne. Pôjdem tam len vtedy, ak budú pripravené rozumné veci. Len tak cestovať nepôjdem, lebo sa mi ani nechce," vyhlásil Fico pred slovenskými novinármi.

S Li Kche-čchiangom tak ako vlani v Bukurešti hovorili aj o výstavbe hydroelektrárne na Ipli. Spomínali sa aj PPP projekty. "Uvažujeme, že niektoré diaľnice alebo rýchlostné komunikácie v budúcnosti bude potrebné financovať aj takýmto spôsobom, pretože nebudú postačovať zdroje zo štátneho rozpočtu a eurofondov na tie plány, ktoré máme," poznamenal premiér.

Obaja premiéri sa opätovne vrátili k otázke založenia pobočky veľkej čínskej banky na Slovensku. Fico tvrdil , že to by Slovensku dalo ešte väčšiu kredibilitu pre čínskych investorov.

Čína patrí medzi svetových ekonomických ťahúňov, ale jej ekonomika v posledných mesiacoch spomaľuje.

BELEHRAD/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.