Súd zrušil medzinárodný zatykač na Výboha. Tvrdí, že bude chodiť na pojednávania

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na Špecializovaný trestný súd, v ktorom navrhuje, aby súd stiahol zatykač na obžalovaného Miroslava Výboha. Dôvodom je, že Výboh vyhlásil, že sa chce osobne zúčastniť hlavného pojednávania súdu.

Sudca návrhu vyhovel a dňa 15. júna odvolal príkaz na zatknutie Výboha a stiahol aj európsky a medzinárodný zatykač. „Zanikli dôvody, pre ktoré boli tieto príkazy vydané. Príkazy na zatknutie týmto stratili platnosť,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Súd toto rozhodnutie oznámil aj okresnému riaditeľstvu policajného zboru v Bratislave, odboru poriadkovej polície a oddeleniu dokladov. „Na základe tohto oznámenia uvedený orgán bezodkladne vykoná v elektronickom systéme zmenu stavu predmetného cestovného dokladu z odcudzený na vydaný,“ dodala Kudjáková.

Zároveň súd nariadil aj termíny hlavného pojednávania na dni 4., 5. a 6. október. Obžalovanému Výbohovi už nebráni nič v osobnej účasti na súde. „Následne súd bezodkladne zruší opatrenie o tom, že sa konanie proti obžalovanému vykoná ako proti ušlému,“ dodala Kudjáková.

Podniakateľ Výboh je obžalovaný v rámci akcie Mýtnik III z korupcie.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti