Komunálnemu politikovi podpálili auto! Strana SaS preto žiada zvolať bezpečnostný výbor

Polícia v súvislosti s nočným požiarom auta v Michalovciach vedie trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Ako TASR informoval poslanec Košického samosprávneho kraja a mesta Michalovce Milan Kaplan, ide o jeho vozidlo.

"Pred jedným z obytných domov v Michalovciach došlo v sobotu v noci k požiaru vozidla značky Suzuki Swift, od ktorého sa požiar rozšíril aj na tam stojace vozidlo značky BMW. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na 14.000 eur," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že polícia intenzívne po páchateľovi alebo páchateľoch tohto skutku pátra.

Podľa Kaplana obyvatelia sídliska počuli približne po 1.00 h silný výbuch a privolali záchranné zložky, ktoré požiar uhasili.

"Počas svojho pôsobenia vo funkcii mestského a krajského poslanca som sa venoval viacerým korupčným témam a kauzám, ktoré súviseli s výkonom týchto mandátov. V minulosti som už zažil rôzne vyhrážky, anonymné listy či sledovanie, ale nikdy by ma nenapadlo, že to môže zájsť až tak ďaleko," uviedol Kaplan.

Vníma to ako snahu ovplyvniť a zastaviť jeho predvolebnú kampaň a kandidatúru na primátora mesta Michalovce.

Vyjadrenie poslanca a zábery z miesta činu, si môžete pozrieť nižšie.

SaS iniciuje parlamentný výbor

Strana SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou Kaplanova politická práca. "Takéto hrubé zastrašovanie komunálnych politikov a mafiánske praktiky nemôžeme tolerovať," uviedla v tejto súvislosti členka výboru a šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Potvrdila i požiadavku, aby sa na mimoriadnom rokovaní brannobezpečnostného parlamentného výboru zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec a prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti