Zahrdúsil ju kvôli banalite. Volodymyr prezradil, prečo zaškrtil spolužiačku Máriu († 21)

Volodymyr je podozrivý z vraždy ukrajinskej študentky.
Volodymyr je podozrivý z vraždy ukrajinskej študentky. Zdroj: TV Markíza

Začiatkom júna (3.6.) obletela Slovensko tragická informácia, na bratislavskom internáte našli mŕtvu študentku. Ako sa neskôr ukázalo, išlo len o 21-ročnú Máriu, Ukrajinku, ktorú zaškrtil jej kamarát Volodymyr. K činu sa na polícii priznal sám. Motív však zostával nejasný, až doteraz. Príčinou vraždy má byť vysokoškolská skúška, informuje cas.sk.

Volodymyr s políciou od začiatku spolupracuje. Podieľal sa aj na rekonštrukcii prípadu, ktorú na internátoch polícia 10. júna urobila. Vyšetrovateľom aj sudcom tak detailne opísal, čo predchádzalo vražde.

Mária († 21) mu nedovolila opisovať počas skúšky na vysokej škole. Zatiaľ, čo ona ju zvládla, Volodymyr ju neurobil. Potom ešte aj nereagovala na jeho správy. Práve tieto udalosti majú byť podľa súdneho uznesenia príčinou vraždy.

Mladík tvrdí, že za svoje konanie nemôže, na vine je vraj jeho zdravotný stav. Podľa svojich slov trpí duševnou chorobou, schizofréniou, na ktorú musí užívať lieky. Niekoľkokrát bol vraj hospitalizovaný aj v psychiatrickej liečebni. Svoje lieky však v čase vraždy nebral. Podľa obvineného mu celú vraždu akoby nadiktovala jeho hlava, on si to nevedel kontrolovať. 

Najskôr ju po hádke začal škrtiť na posteli, potom dokončil vraždu na zemi. Keď už Mária nereagovala, vyzul jej ponožky a prikryl ju dekou.

Za brutálny čin hrozí mladíkovi trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Či choroba skutočne ovplyvnila jeho konanie, je predmetom skúmania súdnych znalcov.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti