Domáce

Na našincov sa hrnie ďalšia "jóbovka" z Británie

Hrozby nad Britániou
Zdroj: Shutterstock.com

Nedávno ohlásili škrty v sociálnych dávkach.

Veľká Británia len nedávno ohlásila škrty v sociálnych dávkach pre prisťahovalcov a už je tu ďalšia "Jóbova zvesť" pre cudzincov, teda aj Slovákov.

Tamojší politici hrozia špeciálnymi poplatkami za nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť.

"Musíme zabezpečiť, aby bol systém spravodlivý k ťažko pracujúcim britským daňovým poplatníkom," vyhlásil námestník ministra zdravotníctva Frederick Curzon.

Čo to znamená?

Podrobnosti zámeru zatiaľ chýbajú.

V Európe zväčša ľuďom hradia náklady na ošetrenie či hospitalizáciu zdravotné poisťovne, do ktorých sú ľudia povinní prispievať.

Na strane druhej, pri vycestovaní do iného štátu je bežné, že si zdravotníci vymáhajú peniaze za liečbu od samotných pacientov.

Británia v ťažkostiach

Boj proti prisťahovalcom spúšťajú politici v období, keď Británia čelí vážnym ťažkostiam.

Recesia, do ktorej sa krajina prepadla okrem krízových rokov 2008 - 2009 aj v úvode roka 2012, síce aktuálne nehrozí, ale za cenu extrémneho zadlžovania.

A hoci nezamestnanosť klesla v októbri najnižšie za 4,5 roka na 7,4 percenta, mnohí pracovníci dostávajú len minimálny plat. Navyše rast miest zaostáva za rastom cien, takže životná úroveň vo všeobecnosti klesá.

Počet obyvateľov ostrovného štátu zároveň pomerne rýchlo rastie. Od roku 2008 pribudli takmer dva milióny ľudí (v roku 2012 žilo v krajine viac než 63-miliónov ľudí), čo zvyšuje tlak na tvorbu pracovných miest.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu


LONDÝN/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.