V Bratislave kolabovala doprava. Takmer dvojhodinové zápchy spôsobila uzavretá Sitina

V Bratislave kolabovala doprava. Takmer dvojhodinové zápchy spôsobila uzavretá Sitina
´Kamióny stojace v kolóne pred tunelom Sitina v Bratislave Zdroj: TASR - Dano Veselský

Bratislavský tunel Sitina na diaľnici D2 bol dve a pol hodiny uzavretý. Informáciu Zelenej vlny RTVS potvrdila aj polícia. Dôvodom bol výpadok elektriny. Nefungovali ani semafory v Mlynskej doline a pri Riviére. 

V hlavnom meste vznikli po uzatvorení rozsiahle takmer dvojhodinové kolóny. Premávku usmerňujú na mieste dopravní policajti. „Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny a ak je to možné, aby zvolili alternatívnu trasu," uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. 

Problém v tuneli už opravili. „Krátko po 13.30 h došlo k úplnému otvoreniu tunela SITINA,“ uviedla polícia na sociálnej sieti. „Napriek tomu je však potrebné počítať s rozsiahlymi kolónami, ktoré môžu pretrvávať dlhšiu dobu,“ dodali.

Polícia zároveň vyzýva vodičov, aby rešpektovali a dodržiavali pokyny dopravných policajtov, prípadne, aby sa riadili príslušným dopravným značením. „Zároveň v tejto súvislosti žiadame vodičov, ktorí sa už nachádzajú v kolónach, aby dodržiavali vytvorenie záchranárskej uličky a v dostatočnom časovom predstihu cestu uvoľnili na prejazd záchranárskych vozidiel,“ uviedli.

Mapa dopravnej situácie v Bratislave (16.15h)

Doprava v Bratislave Zdroj: Google Maps

Problém mala aj verejná doprava

Z dôvodu uzatvoreného tunela Sitina sa tvorila dlhá kolóna vozidiel v Mlynskej doline. Linky 30, 32 a 37 v smere jazdy z mesta a Karlovej Vsi na Patrónku meškali až 45 minút.

Ako informuje internetový portál imhd.sk, premávka verejnej dopravy bola v Mlynskej doline po pol druhej uvoľnená. Napriek tomu je ešte nutné počítať s nepravidelnou premávkou a meškaniami na linkách 30, 32, 37, 92 a 192.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti