Triky kriminalistiky: S expertmi sme analyzovali vzorku pervitínu. Budete prekvapení, čo sme v nej našli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Odborníci z Kriminalistického a expertízneho ústavu v Bratislave z dôkazu z miesta činu zisťujú množstvo účinnej látky aj jej koncentráciu.

Rukavice na rukách, v obálke injekcie či ampulky s kryštalickou látkou. Takto odborníci začínajú analýzu dôkazov, ktorú im poslali kolegovia z domových prehliadok. Všetko musia nafotiť a odvážiť, až potom sa presúvajú do laboratória.

V ďalšej časti seriálu Triky kriminalistiky sme sa pozreli na to, čo všetko musia odborníci urobiť, aby sa dopracovali k výsledku.

Expert Andrej Bolf dostal na stôl dva dôkazy. Obe vyzerajú ako striekačky a sú v nich zatiaľ neznáme látky. No už zo skúseností podľa balenia vie, že má v rukách pravdepodobne dávky metamfetamínu. Aby vedel vzorku identifikovať, musí do nej pridať tekutiny. Na povrchu zostali malé kryštáliky. Aj to podľa experta ukazuje na pervitín. Na konečný výsledok si ale budeme musieť počkať.

Prečítajte si tiež:

​Na rade je plynový chromatograf. Prístroj, kam vložíte vzorku a dokáže vám zanalyzovať, čo všetko obsahuje. Pokyny mu zadáva expert.

Na výsledok jednej vzorky čakáme 10 minút. „Prístroj mi dá report, kde vidím, že vzorka obsahuje minimálne tri látky. Je tu hmotnostné spektrum metamfetamínu, no je tu aj prímes kĺbovej výživy. Používa sa to na riedenie, pretože je to lacné a dá sa toho veľa kúpiť,“ vysvetlil expert.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Triky kriminalistiky

Dôležité udalosti