Poriadne peklo. SHMÚ vydal pre osem okresov najvyššiu výstrahu pred horúčavami

Posledné dni tohto mesiaca budú na Slovensku extrémne horúce. Teplota v okresoch Veľký Krtíš, Rimavská Sobota, Lučenec, Michalovce a Trebišov môže počas utorka (28. 6.) dosiahnuť 36 stupňov Celzia.

V okresoch Revúca, Rožňava, Košice-mesto, Košice-okolie a Sobrance sa očakáva teplota vo výške 35 stupňov Celzia. Meteorológovia zo SHMÚ pre tieto okresy vydali výstrahu druhého stupňa, platí od 14.00 do 18.00 h.

Výstrahy na utorok 28. júna.
Výstrahy na utorok 28. júna. Zdroj: shmu.sk

​Vysoké teploty vo výške 33 až 34 stupňov Celzia sa očakávajú vo viacerých okresoch v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. V čase od 14.00 do 18.00 h v nich platí výstraha prvého stupňa.

Streda 29. júna

V predposledný deň tohto mesiaca sa denné teploty o jeden stupienok ešte zvýšia na maximálnych 37 stupňov. Pre väčšinu Slovenska už sú nateraz v platnosti výstrahy 2. stupňa.

Výstrahy na stredu 29. júna.
Výstrahy na stredu 29. júna. Zdroj: shmu.sk

​Vlna horúčav na Slovensku bude gradovať v závere pracovného týždňa, pričom v posledný júnový deň vrchná hranica bude ešte vyššia.

Štvrtok 30. júna

Podľa predpovedí SHMÚ by mali byť denné maximá na úrovni až 38 stupňov Celzia. Meteorológovia pri tejto príležitosti už vydali výstrahy pred vysokými teplotami, pričom vôbec prvýkrát v tomto roku tu máme aj najvyšší, tretí stupeň. Ten aktuálne platí na štvrtok 30. júna 2022 v čase od 14.00 do 17. hodiny a týka sa ôsmich okresov na juhu a juhovýchode Slovenska – Komárno, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Trebišov a Michalovce.

Výstrahy na štvrtok 30. júna.
Výstrahy na štvrtok 30. júna. Zdroj: shmu.sk

Vzhľadom na prvotnú piatkovú (1. 7.) predpoveď, podľa ktorej opäť niektoré okresy potrápia teploty až 39 stupňov, je veľmi pravdepodobné, že najvyššia výstraha bude v platnosti aj na tento deň.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti