Tragédia na juhu Slovenska. Dievčatá sa zabávali v plytkej vode, Timea (†11) sa zrazu zošmykla do hĺbky

Tragédia na južnom Slovensku. Podľa informácií televízie Markíza sa v utorok vo vodnej nádrži Ružiná neďaleko Lučenca utopilo len 11-ročné dievča. Na mieste zasahuje polícia aj hasiči, ktorým sa telo Timey po niekoľkých hodinách podarilo nájsť.

Timea sa bola pri vode zabávať so sesternicou a kamarátkou, bez prítomnosti rodičov, ktorí boli v práci. Dievčatá sa chceli v nádrži schladiť cestou zo školy. Do vody išli napriek tomu, že ani jedna z nich nevie plávať. 

Dievčatá sa zdržiavali v plytčine pri brehu. Voda tam je hlboká iba asi 20 až 30 centimetrov. Kúsok od kraja je však zráz hlboký aj dva až tri metre. Práve tam dievča stúpilo, zošuchlo sa a začalo sa topiť. Jej sesternica okamžite zareagovala a to aj napriek tomu, že sama nevie plávať. Pokus o záchranu jej však nevyšiel a sama sa dokonca začala topiť. Kamarátka ju preto rýchlo chytila za vlasy, pritiahla ju a zachránila. Timei, ktorá sa stratila pod hladinou, už ale nedokázali pomôcť.

Celý incident sa stal okolo 13.00 h. Do dvadsiatich minút zasahovali na mieste policajné aj hasičské zložky. Následne začali potápači po dievčati pátrať, čo sa im napokon aj podarilo

Vodná nádrž je aktuálne pre verejnosť zatvorená, zatiaľ ju len napúšťajú. V okolí prebiehajú aj rekonštrukčné práce.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti