Pátrať po 31-ročnom mužovi, ktorý sa utopil na Domaši, pomáha aj špeciálne vycvičený pes

Telo 31-ročného muža, ktorý sa pred vyše dvoma týždňami utopil na Domaši, stále nenašli. Potápačom prišli v pátraní pomôcť aj kynológovia so špeciálne vycvičeným psom. So sebou si priniesli aj najmodernejší sonarový vyhľadávač.

Ešte ráno to vyzeralo nádejne. Špeciálne vycvičený päťročný chodský pes štekotom z člna vo vode označil miesto, kde by sa mohlo na dne nachádzať telo utopeného. Podľa slov Alexandra Bereka zo Špeciálnej kynologickej záchrannej služby túto lokalitu potom overia sonarom.

Kynológovia ako jediní na Slovensku na presnú lokalizáciu osoby pod vodou používajú sonar, ktorý je určený hlavne pre morský rybolov.

„Ide o špeciálnu 360-stupňovú sondu. Funguje to na systéme ako ponorkové radary. Objekt zmapuje dookola a na monitore ukáže zozbierané údaje,“ približuje záchranár Zoltán Nagy.

Siluetu na dne, ktorá pripomína človeka, môžu ešte preskúmať aj podvodnou kamerou. „Ona sa tiež točí 360 stupňov a vlastne vidíme priamy obraz tam dole. A keď už to je na 100 percent, tak potom posielame potápačov,“ uvádza Nagy.

Tridsaťjedenročný Patrik sa na Domaši utopil ešte v nedeľu 12. júna. Z člna skočil do vody a viac sa nevynoril. Potápači mali len malú šancu nájsť ho v 10-metrovej hĺbke na bahnitom dne.

Špeciálnu kynologickú záchrannú službu o pomoc požiadala Patrikova rodina, aby ho mohli dôstojne pochovať. Pes Hiustus má grécke meno, ktoré znamená spravodlivosť, a za sebou ma už viacero úspešných pátracích akcií.

Presnú lokalizáciu označeného miesta pátračom komplikovalo bahno i pozostatky zaplavenej obce. V hľadaní chcú pokračovať aj v stredu (29. júna).

Viac si pozrite v reportáži hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti