Pozor na nový podfuk: Seniori uverili vymyslenému príbehu a úspory vyhodili doslova von oknom

Podvodníci majú nové triky, ako vylákať peniaze od seniorov. Vymysleným príbehom ich oklamali až tak, že zmätení dôchodcovia svoje peniaze a cennosti vyhodili z okna alebo ich nechali zavesené na konári. Bratislavská polícia eviduje už viacero takýchto prípadov.

Všetko sa to začína telefonickým kontaktom. Podvodníci si vyhliadli dôchodkyňu v bratislavskom Ružinove. Páchateľ jej zavolal a predstavil sa ako policajt, údajne nadporučík Juhás. Žene vo veku 87 rokov povedal, že ju práve teraz idú vykradnúť zlodeji. Keď tomu nechcela veriť, k telefónu prizval svoju komplicku. Tá legendu potvrdila, a uviedla, že jej chcú pomôcť v záchrane cenností a celoživotných úspor.

Žene poradili, aby všetky svoje cennosti zhromaždila, že sa jej o ne postarajú a budú tak pred zlodejmi v bezpečí.

Dôchodkyňa vložila do kabelky 4 500 eur, doklady a dokonca aj fotky svojich rodinných príslušníkov a kabelku potom vyhodila z balkóna.

Samozrejme, o úspory prišla. Podobne ako 77-ročná Bratislavčanka v Petržalke. Podvodník ju rovnako kontaktoval ako policajt a presvedčil ju, že potrebujú jej spoluprácu pri dolapení zlodejov, ktorých chcú chytiť priamo pri čine.

Žena sa už potom len pozerala, ako jej kabelku s vyše 4 000 eurami vzala neznáma žena, ktorú viac nevidela. Bratislavská polícia zaznamenala za posledné obdobie už desať podobných prípadov.

Viac si pozrite v reportáži hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti