Snehu sa stále nedočkáme. Teplé zimné kabáty vymeňte za dáždniky

Inverzia
Zdroj: TASR

Teplo bude totiž aj naalej.

Pred nami je posledný deň tohto roka. Ak ste si k silvestrovskej róbe prichystali kožuch pokojne ho odložte a pripravte si radšej prechodný kabát, bude vám stačiť.

Družica:

Dnes ešte prechádzala cez naše územie smerom na východ nevýrazná frontálna oblačnosť, ktorá bude ešte aj zajtra ovplyvňovať počasie u nás. Súčasne sa k nám začne rozširovať výbežok tlakovej výše od západu. A keďže k nám bude prúdiť teplý a vlhký vzduch od juhu, tak sa v ňom bude tvoriť oblačnosť, z ktorej môže zajtra u nás slabo pršať alebo mrholiť.

Zrážky:

Iná situácia bude zajtra nad západnou Európou, kde bude prevládať upršané počasie. U nás sa zrážky vyskytnú len miestami a bude to len slabý dážď alebo mrholenie.


Teploty:

Čo sa týka teplôt, tak zajtra sa bude naše územie nachádzať prevažne v pásme od 0/+5 stupňov, ale nie je vylúčené že bude aj teplejšie.

Vietor:

Vietor dnes pofukoval slabý až mierny premenlivý, no a nezmení sa to ani zajtra. Opäť bude fúkať maximálne rýchlosťou do 20km/h.

Obrázky:

Počasie nás ani dnes žiadnou výraznou zmenou neprekvapilo, na viacerých miestach bolo dnes príjemné, zväčša polooblačné počasie, vietor bol pokojný a teploty boli opäť nadpriemerné. Najteplejšie bolo popoludní v Prievidzi, kde sa teplota vyšplhala až na 9 stupňov. Teplo bolo aj v Žiline a v Trebišove, kde bolo 8 stupňov. Najchladnejšie bolo na horách, na Lomnickom štíte namerali -7 stupňov, ale v mestách na severe bolo okolo +3 stupne.

Doprava:

Na cestách bude aj zajtra miestami hmlisto, tak jazdite opatrne, no a pozor aj na alkohol za volantom, zajtrajšie silvestrovské oslavy môžu byť veľkým lákadlom. V horských oblastiach budú teploty mínusové, tak rátajte s tým, že cesty budú šmykľavé.

Noc:

Posledná tohtoročná noc bude oblačná až zamračená, ojedinele sa vyskytnú hmly, z ktorých môže aj mrholiť, naopak, na niektorých miestach sa môže vyjasniť. Teplota do rána poklesne na +2/-3 stupňov.

Celkovo:

Všetci čakáme na ochladenie, aby sme si mohli užiť kvalitnú silvestrovskú lyžovačku, žiaľ predpoveď na zajtra je nemilosrdná.

Západ:

Na západe krajiny sa budú teploty šplhať na 3/6 stupňov. Počasie bude zväčša oblačné až zamračené, nie je vylúčené ani slabý dážď alebo mrholenie.

Stred:

Na strednom Slovensku bude podobne, teda takisto prevažne oblačno až zamračené, niekde sa môžu vyskytnúť hmly s mrholením, prípadne môže aj slabo pršať, od nadmorskej výšky zhruba 900 m to môžu byť aj slabé snehové prehánky. Teplota sa bude pohybovať od 1stupňa na severe do 6 na juhu.

Východ:

No a do tretice bude aj na východe od 1/6 stupňov a aj počasie bude rovnaké ako na ostatnom území. Teda aj tu bude prevládať oblačnosť so slabými ojedinelými zrážkami.

Hory:

Na horách bude oproti dnešnému dňu viac oblačnosti, na Podhorí má byť stále prevažne hmlisto. Miestami môže slabo pršať, od stredných polôh zasa slabo snežiť. V n.v. 1500 m bude okolo nuly.

Bio:

Nový rok bude na horách trošku krajší. Bio bude zajtra na 3, čo je mierna záťaž.

Štyri dni:

Aj začiatok nového roka bude zväčša oblačný s lokálnymi zrážkami, prípadne s hmlou v nižších polohách. Teplota vystúpi na 0/5 stupňon. Inverzné počasie bude pokračovať aj vo štvrtok a ani teplota sa výrazne nezmení a vystúpi na 0/7 stupňov. V piatok má byť oblačno s občasným dažďom, na horách snežením. Počas dňa sa oblačnosť zmenší, ale pribudnú hmly. Teplota vystúpi na 2 až 7 stupňov. V noci na sobotu prejde cez naše územie nevýrazný front, ktorý prinesie dážď, na hory sneženie, ale cez deň už bude iba malá oblačnosť s lokálnymi hmlami najmä v nižších polohách. Teplota vystúpi na 2/8 stupňov.

SLOVENSKO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti