Otec Kataríny dostal cievnu príhodu. V tom prišla žena, ktorá tvrdí, že je jeho snúbenica

Je to láska alebo niekomu ide len o majetok? Otec pani Kataríny dostal cievnu mozgovú príhodu a zostal odkázaný na opateru. Dcéra tvrdí, že vtedy im do života vstúpila žena, o ktorej rodina nevedela, že by mala byť jeho snúbenicou. Jedného večera za ním prišla do domova, no naspäť ho nepriviedla. Rodinná dráma pripomína filmový triler. Obidve strany tvrdia, že tá druhá chce chorého muža zneužiť, aby sa obohatila. Otec vlastní okrem svojho bytu a chaty aj časť bytu, v ktorom býva jeho dcéra.

Pánova manželka obvinila sociálne zariadenie, že jej manžel tam nastúpil nedobrovoľne a psychicky ho tam týrali. Pár mesiacov predtým pritom do Senior centra poslala ďakovný e-mail, ako veľmi si ich zamestnancov váži. Do sporu medzičasom vstúpil Úrad komisára pre ľudí so zdravotným postihnutím, kde je dotyčná pani zamestnaná. Úrad v tom konflikt záujmov nevidí.

Formálne je dcéra opatrovníčkou svojho otca. Prakticky sa však k nemu nevie dostať. Súd už vyše dvoch rokov v otázke svojprávnosti nerozhodol, a tak sa vzťahy vyostrujú, znalecké posudky pribúdajú, len pokoj v rodine je v nedohľadne.

Prvú časť reportáže nájdete priloženú hore, ďalšie dve tu:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti