Fico s Kaliňákom žiadajú generálneho prokurátora, aby ich obvinenia zrušil paragrafom 363

Obvinení šéf Smeru Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák sa obrátili na šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR Maroša Žilinku a žiadajú ho, aby v ich prípadoch využil paragraf 363. Pre TV Markíza to potvrdil hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

„Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky bol dňa 15. júna 2022 doručený návrh na postup podľa § 363 a nasledujúce Trestného poriadku, o ktorom doposiaľ rozhodnuté nebolo," uviedol hovorca. Skladan zároveň potvrdil, že doteraz nebolo rozhodnuté ani o sťažnosti, ktorú Fico aj Kaliňák podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia.

Vyšetrovateľ NAKA Fica obvinil zo založenia zločineckej skupiny, zneužívania právomocí a ohrozenia daňového tajomstva. Rovnaké obvinenie má na krku aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák.

Paragraf 363 hovorí: Generálny prokurátor zruší právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon.

Sporný paragraf, ktorý dostal na slobodu Vladimíra Pčolinského či Zoroslava Kollára, v minulosti pomohol napríklad aj Jozefovi Majskému. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti