Po 16 rokoch sa konečne priznal, že zabil svojho známeho. Pozostalí sú sklamaní

Po dlhých 16 rokoch sa rodina dočkala potrestania vraha svojho jediného syna. Ten sa nečakane k násilnej vražde priznal, hoci roky skutok popieral. Rodina je však z verdiktu sklamaná a mužove priznanie považujú len za vypočítavosť.

V roku 2006 si vtedy 27-ročný Ľuboš požičal od rodičov auto a odišiel pomôcť známemu doviezť druhé vozidlo zo zahraničia. Domov sa však už nikdy nevrátil. Dôkazy o jeho zabití vypátrali až pred dvomi rokmi, keď identifikovali vykopané telo pri diaľnici v Poľsku, práve s DNA nezvestného Ľuboša.

Najpravdepodobnejším spôsobom usmrtenia bolo uškrtenie obmotaním elastického lana okolo krku. Skutok celé roky pripisovali rodičia Vladimírovi, ktorý odišiel s ich synom. Vinu vždy popieral, no po nájdení tela a pod ťarchou dôkazov sa priznal.

V stredu (30. 6.) si prišiel na Okresný súd v Žiline vypočuť verdikt za svoj starý skutok. Dostal trest odňatia slobody na 15 rokov. Otec nebohého sklamanie neskrýval. Keďže sa odsúdený vzdal práva na odvolanie, rozsudok je právoplatný.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti