Žiaci majú za sebou posledný školský deň. Nie všetci si však prebrali vysvedčenia

Deň, na ktorý čakali mnohí školáci. Dovedna 66 dní vytúženého voľna je tu. Tak dlho si bude vychutnávať letné prázdniny viac ako 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl, ktorí si vo štvrtok (30. 6.) prevzali koncoročné vysvedčenia.

Prvé naozajstné hodnotenie si nieslo domov aj vyše 58-tisíc prvákov. To platilo aj v prípade sedemročného Matiasa, ktorý má aj staršieho brata. Rodičia tak už vedeli, čo ich v prvom ročníku čaká. Zažili aj dni, keď sa školákovi z postele vstávalo ráno ťažko. 

„Boli aj slzy, aj sa nechcelo ísť veľakrát do školy. Zvládli sme to, keďže to k tomu patrí,“ povedala mama Iveta. „Trošku to bolo iné s online vyučovaním počas pandémie, on sa však chcel učiť, takže to bolo o to ľahšie,“ dodal otec Branislav.

Nie každý mal možnosť prísť si po vysvedčenie do školy. Platí to aj v prípade žiakov, ktorí sú v nemocnici v Žiline. „Máme tu deti, ktoré majú zdravotné problémy, napríklad boreliózu, čo sú dlhodobejšie hospitalizácie a strávia v nemocnici aj niekoľko týždňov, alebo deti, ktoré majú pred operáciou alebo po operácii,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Žiakom, ktorí budú dlhodobejšie hospitalizovaní, pôjdu po riadne vysvedčenie rodičia, ostatní si ho prevezmú z rúk učiteľky v prvý prázdninový týždeň.

Viac sa o poslednom školskom dni dozviete v reportáži hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti