Na západe operuje podvodník, ktorý od ľudí ťahá peniaze. Lekár sa sťažuje, že zneužíva jeho identitu

Kým sa kardiochirurg Imrich Beer z Banskej Bystrice staral o pacientov, niekto v jeho mene o stovky kilometrov ďalej mámil od ľudí peniaze. Prvý prípad, o ktorom lekár vie, sa stal ešte v apríli v zdravotníckom zariadení v Pezinku.

Podvodník si vyhliadol jednu z tamojších zdravotných sestier. „Oslovil ju pre ňu neznámy pán, ktorý sa predstavil mojím menom, že je kardiochirurg a že má nejaké problémy a potrebuje požičať peniaze,“ povedal Beer.

V Pezinku takto na tom istom mieste údajne oslovil aj jednu doktorku, neskôr sa objavil v Piešťanoch. Opäť podobný príbeh, prihovoril sa lekárke a žiadal peniaze. „Tvrdil, že si vymkol auto a nevie sa dostať domov. Pýtal si 40 eur, táto pani doktorka ma však pozná, a tak jej to nesedelo,“ dodal.

Podvodník naposledy úradoval v utorok (29. 6.) v Bratislave, kde si vyhliadol pani Máriu, ktorú zazrel pred kancelárskou budovou. Predstavil sa ako lekár Imrich Beer a že by potreboval 30 eur na taxík za dcérou.

Vzhľadom na to, že falošný lekár pôsobil dôveryhodne a sympaticky, pani Mária ho vzala k sebe do kancelárie, kde mu dala peniaze a dokonca spolu vypísali aj príjmový doklad.

Márii to však nedalo a keď muž odišiel, zavolala lekárovi do Banskej Bystrice, za ktorého sa vydával. Vtedy zistila, že sa stala obeťou podvodníka. Pravý doktor jej povedal, že je ďalšia, ktorá podľahla podvodníkovi.

Lekár sa už obrátil na políciu a podal trestné oznámenie. Nie je vylúčené, že obetí falošného lekára môže byť oveľa viac. To, či v tejto veci začala polícia konať, zisťujeme.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti