Prieskum preferencií: Najviac voličov stratili SaS a OĽaNO, výraznejšie narástla Sme rodina

Parlamentné voľby by v júni vyhral Hlas-SD s 20,5 percentami hlasov pred druhým Smerom-SD, ktorý by volilo 14,4 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Televíziu Markíza uskutočnila agentúra FOCUS.

Poradie zostáva v porovnaní s májovým prieskumom nezmenené aj na treťom mieste, to by osadila strana SaS s 9,6 percentami hlasov, čo je však o 1,5 percenta menej ako pred mesiacom.

Nasleduje Progresívne Slovensko s 9,1 percentami a prvú päticu uzatvára vládna Sme rodina, ktorá si polepšila až o dve percentá.

Do parlamentu by sa ešte dostalo OĽaNO (7,1 percenta), ktoré však stratilo ďalšie percento voličov, Republika (6,8) a KDH (6,5). Pod čiarou zostala Aliancia, SNS aj Kotlebovci – ĽSNS či Za ľudí.

Volebné preferencie politických strán – jún 2022
Volebné preferencie politických strán – jún 2022 Zdroj: FOCUS

​Agentúra FOCUS realizovala prieskum od 20. do 27. júna na vzorke 1005 respondentov, ktorí odpovedali na otázku: „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa na nich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Nešlo by voliť 15,2 percenta respondentov a 14,4 percent odpovedalo „neviem“.

Rozdelenie kresiel v parlamente podľa júnového prieskumu.
Rozdelenie kresiel v parlamente podľa júnového prieskumu. Zdroj: Focus/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti