Igor Matovič si našiel nového súpera. Toto vyzerá na koniec akejkoľvek spolupráce

Igor Matovič.
Igor Matovič. Zdroj: TASR

Igor Matovič si našiel nového súpera. Ukazuje to facebooková prestrelka pod príspevkom strany KDH. Napokon sa do nej zapojili aj niekoľkí poslanci za OĽaNO.

Všetko odštartoval rozhovor predsedu KDH Milana Majerského pre portál Postoj.sk. V ňom sa vyhranil, že KDH nepôjde v spoločnej koalícii s OĽaNO do parlamentných volieb a nepodporil ani protiinlafačný balík Igora Matoviča, keďže podľa jeho slov to mnohé samosprávy neutiahnu.

„Konzervatívna politika je predvídateľná, jasná, občan aj politický partner musia vedieť, čo možno od konzervatívneho politika očakávať. Obávam sa, že u Matoviča si nemôžete byť istý ničím, čo sa povie v jeden deň, už neplatí na druhý deň,“ dodal Majerský v rozhovore na margo Matoviča, ktorého aj z tohto dôvodu nemôže označiť za konzervatívneho politika.

Súčasnému ministrovi financií nebolo viac treba. Pod zdieľaným príspevkom strany KDH na Majerského ostro zareagoval.

„Naivne som si myslel, že s novým predsedom (ktorému som držal vždy palce) príde do čela KDH viac pokory. Bohužiaľ, tento prístup nemá ďaleko od pýchy predchodcu,“ začal Matovič svoj komentár s tým, že mu prekáža, že v éteri lietajú odkazy cez média.

„Je mi úprimne ľúto, že radšej sa spájate s liberálmi a vyhýbate sa vylúčeniu spolupráce s mafiou z Hlasu ako čert krížu,“ takto Matovič zaškatuľkoval kresťanských demokratov.  

Zároveň im vyčítal, že za 30 rokov v politike neboli schopní presadiť nič podstatné pre rodiny a vo chvíli, keď mohli pomôcť rodinám, tak sa im otočili chrbtom.

​Neskôr sa vo vlákne objavila aj odpoveď samotného Majerského. Ten sa ohradil, že nič tajné do médií nepustili a nepáči sa mu, že ich Matovič účelovo spája s inými stranami.

„KDH je suverénna demokratická strana s poctivými štruktúrami, ktoré prijímajú rozhodnutia podľa platných stanov, v prípade spojených volieb je postup v rukách miestnych orgánov. Nie sme eseročka s pár predstaviteľmi. A vždy budeme zodpovední, ako sa to na kresťanskú a konzervatívnu stranu patrí,“ uviedol predseda KDH.  

​Do debaty sa zapojili ešte viacerí poslanci OĽaNO, napríklad Peter Pollák ml., Tomáš Šudík či Jana Majorová Garstková. V podstate opakovali to, čo už napísal ich predseda.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti