V Lemešanoch pokračuje pátracia akcia po nezvestnom chlapcovi. Rieku prehľadáva čln so psom

Dvojročný chlapec sa stratil počas kúpania sa v rieke. V Toryse pri Lemešanoch ho od včera hľadajú potápači a na brehu policajti so psami a dobrovoľníci z obce. Verzie obyvateľov rómskej osady o tom, kedy a kde sa chlapec stratil, sa rôznia.

Dvojročný Demir sa v piatok popoludní bol s asi päťdesiatimi ľuďmi z osady vykúpať v rieke.  Na troch súrodencov mal dohliadať ich strýko. Stratil sa vraj vtedy, keď ho dospelí vybrali z vody. 

Demirov otec tvrdí, že chlapca vybrali z vody a dali na neho uterák. Nikto z dospelých si nevšimol, kde sa chlapec zatúlal. Na chlapca kričali a prehľadali okolie. Dieťa však nenašli. Svedkovia tvrdia, že bol holý a na nohách mal topánky.

Najpravdepodobnejšou verziou podľa osadníkov je, že dieťa spadlo do vody a utopilo sa. Pripúšťajú, že sa mohol sám vybrať domov a stratil sa kdesi v kríkoch. Hovoria však aj o tom, že ho z brehu mohol niekto uniesť. „Aj malé deti už hovorili, že tu chodí nejaký motorkár a uspokojuje sa na malých deťoch,“ povedal Demirov otec.

Hasiči nezvestného chlapca vo vode hľadali až do zotmenia, no neúspešne 

V pátraní v sobotu (2. 7.) pokračovali potápači z humenskej záchrannej brigády aj horskí záchranári so špeciálne vycvičeným psom. Telo chlapca stále nenašli.

Pátracia akcia.
Pátracia akcia. Zdroj: TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti