Načo more? Takto vyzerá dovolenka pri vode na Slovensku

S prvým prázdninovým víkendom sa začali aj letné dovolenky. Aj na Slovensku sa rekreačné oblasti zapĺňajú. Niekde už teraz hovoria, že majú plno a vrátili sa časy, kedy ľudia dovolenkovali najmä doma.  

Dovolenkári si užívali prvú letnú sobotu aj na Zemplínskej šírave. Mnohí ju vraj toto leto uprednostnili pred dovolenkou v zahraničí. Voda v Šírave bola po nočnej búrke o čosi chladnejšia, ľudí to od kúpania aj tak neodradilo. Vďaka pofukujúcemu vetru bolo príjemnejšie aj opaľovanie.

Rekreujú sa tam najmä Slováci. Poliakov, Čechov a Maďarov je aj pre vojnu na Ukrajine menej. Oproti minulému letu je rekreácia na Šírave o čosi drahšia.

Prázdninové dovolenky sa začali aj na Duchonke, kúsok od Topoľčian. Voda tam má príjemných 25 stupňov. Stretli sme pri nej ľudí z Bánoviec nad Bebravou, Žiliny i Nových Zámkov.

Mladí, rodiny s deťmi, ľudia v karavanoch či v stanoch. Letné prázdniny sú už v plnom prúde.

„Tým, že je utorok voľný, tak sa to zaplnilo dosť extrémne. Vrátili sa 80. roky. A tým, že máme stromy a horúčava tu nie je taká extrémna, tak je to také druhé Chorvátsko,“ hovorí Miroslav Slezák z autokempu Nová Duchonka.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti