Ešte dva dni to musíme vydržať. Tu sú aktuálne výstrahy, v niektorých okresoch bude platiť druhý stupeň

Teplo (ilustračné foto)
Teplo (ilustračné foto) Zdroj: shutterstock/DimaBerlin

V nedeľu popoludní môže v južných okresoch Slovenska vystúpiť teplota na 33 až 34 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa. Ešte horúcejší bude pondelok, počas ktorého bude vo viacerých okresoch platiť dokonca výstraha druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Nedeľné výstraha platia predbežne od 13.00 do 17.00 h pre väčšinu územia Banskobystrického a Košického kraja a tiež pre okresy Komárno, Levice, Nové Zámky, Dunajská Streda, Humenné, Snina a Vranov nad Topľou.

Nedeľné výstrahy pred vysokými teplotami.
Nedeľné výstrahy pred vysokými teplotami. Zdroj: SHMÚ

​V pondelok budú platiť výstrahy pred vysokými teplotami takmer pre celé Slovensko, okrem severu. Na celom juhu sa pritom môže teplota vyšplhať nad 35 stupňov Celzia, a preto bude pre tieto okresy od 14.00 h. do 17.00 h platiť výstraha druhého stupňa.

Pondelkové výstrahy pred vysokými teplotami.
Pondelkové výstrahy pred vysokými teplotami. Zdroj: SHMÚ

Meteorológovia upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. ​V utorok si už po náročnom týždni horúčav konečne vydýchneme, teplota by nemala prekročiť 30 stupňov.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti