Pri nehode, ktorú spôsobil, zomrel jeden človek. Z miesta činu ušiel, no polícia ho expresne chytila

Život jedného človeka a tri ľahko zranené osoby si v sobotu (2. 7.) večer vyžiadala dopravná nehoda dvoch osobných áut v katastri obce Lubina v smere na Starú Turú (okres Nové mesto n. Váhom). Trenčianska krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Vodič osobného vozidla Seat Leon jazdil v smere od Starej Turej na Nové Mesto nad Váhom. Podľa polície pravdepodobne prešiel na rovnom úseku cesty do protismeru, kde v tom čase prechádzal vodič na vozidle Kia Ceed. Následne došlo k zrážke áut. Vodič Seatu z miesta nehody ušiel. Druhému 41-ročnému vodičovi neposkytol prvú pomoc a ten zraneniam podľahol. Dvadsať minút po nehode policajti z Obvodného oddelenia PZ z Nového Mesta nad Váhom vodiča chytili v obci Lubina.

Pri nehode boli ďalšie tri osoby, ktoré mali ľahké zranenia.

Vodičovi po zadržaní vykonali dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Zároveň bol vodičovi nariadený odber krvi a biologického materiálu na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Novom Meste nad Váhom vzniesol 34-ročnému vodičovi vozidla Seat Leon obvinenie pre prečin usmrtenie v súbehu s prečinom neposkytnutie pomoci. Zároveň po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Obvinený si počká na rozhodnutie vo väzbe v cele policajného zaistenia.

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti