V Bratislave funguje len jedna detská pohotovosť. Cez víkend tam rodičia s deťmi čakali hodiny

Jediná ambulancia pre celú Bratislavu. Detskú pohotovosť na bratislavských Kramároch cez víkend vyhľadali desiatky rodičov s chorými deťmi, ktoré potrebovali pomoc lekárov. Čakať na ňu museli celé hodiny.

Náš štáb sa na pohotovosť vybral v sobotu po pol siedmej večer potom, čo nám do redakcie prišiel e-mail od diváčky. Písala ho priamo z nemocnice. Na vyšetrenie podľa nej niektorí čakajú viac ako štyri hodiny.

Na pohotovosti sme sa pýtali čakajúcich rodičov na ich skúsenosti. Keď sa vraj jeden pán s chorým dieťaťom sťažoval, že je to nonsens, aby sa takto dlho čakalo na vyšetrenie v hlavnom meste, personál mu povedal, že môže byť rád, že to ide aspoň takto.

Mamičku stretávame aj osobne. Má poradové číslo 153. Od 17.00 h už totiž funguje len jedna ambulancia.

Oslovili sme aj ďalších rodičov. V ambulancii podľa nich vyšetruje jedna lekárka so sestričkou. S rodičmi sme sa spojili aj na druhý deň a preveriť situáciu sme prišli na pohotovosť i v nedeľu. Národný ústav detských chorôb hovorí, že pacientov vyšetrujú priebežne a včas. Aj do ich práce však zasiahli dovolenky. Na jednej strane chýbajú lekári a na druhej pribúdajú pacienti.

„Sledujeme nárast pacientov, ktorí si prichádzajú po potvrdenia pred nástupom do táborov a rovnako rodičia prichádzajú na vyšetrenie s deťmi pred odchodom na dovolenky. Pacienti tak musia na vyšetrenia čakať niekedy aj dlhší čas. Robíme maximum, čo je v našich personálnych možnostiach,“ dodala hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb Dana Kamenická.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti