Domáce

Farár z Nevidzian dostal za sexuálne obťažovanie školáčky podmienku

Farár
Zdroj: Shutterstock.com

Tínedžerku mal bozkávať, dokonca aj „francúzskymi" bozkami a chcel jej zaplatiť aj dovolenku.

Obvinený farár Pavol K. (49) z Nevidzian, okres Zlaté Moravce, za sexuálne obťažovanie nepôjde za mreže. Rozhodla o tom sudkyňa, ktorá uznala jeho vinu, ale dala mu podmienku a musí sa ísť liečiť, informuje cas.sk. Pôvodne mu hrozilo až 10 rokov za mrežami.

Podľa obvinenia mal od novembra 2011 do konca augusta 2012 sexuálne zneužil vtedy 11-ročné dievča. Vraj ju volal aj na spoločnú dovolenku do Grécka, ktorú chcel zaplatiť.

Podľa polície bol kňaz podozrivý, že po omši volal dievčatko na faru a tam ho údajne bozkával "francúzskymi bozkami", chytal za boky, pokúšal sa mu rozopnúť zips na mikine a chytal za koleno.

Dievčatku vraj mobilom písal SMS správy, že ho ľúbi a naliehal naň, aby prišlo za ním. Keď raz školáčka bola za farárom v spálni, údajne jej vyhrnul tričko a začal jej ohmatávať prsia a zadok. Podobným spôsobom sa k dievčatku správal vraj aj v sakristii.

V septembri 2013 ho z funkcie odvolal nitriansky biskup Viliam Judák. Vo vyhlásení vtedy uviedol, že „pre dobro údajnej obete, cirkvi i farnosti i pre dobré meno obvineného kňaza" rozhodol o jeho uvoľnení z vedenia farnosti a to až do právoplatného rozhodnutia súdu.

NITRA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.