Známeho podnikateľa zadržali v Albánsku. Hrozí mu 20 rokov za mrežami

Roman Doležaj na archívnej snímke
Zdroj: Profimedia.sk

Polícia na sociálnej sieti informuje, že v Albánsku zadržali hľadaného Romana D. Podľa našich informácií ide o podnikateľa Romana Doležaja, známeho z prostredia seredskej mafie. Zadržali ho v utorok (5.7.) popoludní v blízkosti mesta Durres v Albánsku.

„Romana D. obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti spáchanej závažnejším spôsobom konania, konkrétne po dlhší čas a v značnom rozsahu,“ píšu policajti.

Keďže bol od augusta 2021 na úteku, súd na neho vydal medzinárodný aj európsky zatykač. Podľa našich informácií boli však oba zatykače aj príkaz na zatknutie zrušené 30. júna. Doležaj totiž deklaruje, že sa chce zúčastniť na súdnych pojednávaniach, ktoré sa majú týkaj aj jeho. V Albánsku by ho tak mali prepustiť na slobodu.

„Obžalovaný R.D. písomne oznámil, že sa nemôže zúčastniť na nariadených hlavných pojednávaniach z dôvodu vydaných zatýkacích rozkazov a požiadal o ich zrušenie. Tejto žiadosti obžalovaného súd vyhovel a príkaz na zatknutie, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz boli dňa 30. júna 2022 zrušené,“ potvrdil Špecializovaný trestný súd (ŠTS).

Doležaj je známy aj svojím vzťahom s moderátorkou Marianou Ďurianovou, s ktorou má syna.

V Albánsku sa ho podarilo vypátrať a zadržať vďaka operatívnym poznatkom cieľových pátračov Prezídia Policajného zboru a vďaka vzťahom v rámci zoskupenia ENFAST (Európska sieť tímov cieľového pátrania).

V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody s hornou hranicou 20 rokov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti