Krásna prokurátorka si z choroby urobila cnosť. Je modelka

Albínka Bellina ako modelka
Zdroj: APTN

Má nezvyčajnú chorobu - netvorí sa jej pigment.

Celý život sa jej ľudia báli a zďaleka ju obchádzali. Teraz je z nej žiadaná modelka. Taký je príbeh mladej juhoafričanky albínky, ktorá bojuje s neľahkým osudom.

Bellina je modelka a juhoafrická prokurátorka v jednom. Má však jeden problém - je to černoška s bielou pokožkou. Žena totiž trpí nezvyčajnou diagnózou - poruchou tvorby pigmentu.

Zdroj: APTN

"Je to pre mňa výzva a zároveň obrovská príležitosť. Chcem urobiť niečo dobré pre všetkých, ktorí trpia touto nevyliečiteľnou poruchou," hovorí právnik a model Thando Hopa.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

Podstatou albinizmu je absencia enzýmu, ktorý je veľmi dôležitý pri tvorbe melanínu. Takíto ľudia majú až bezfarebnú pokožku, veľmi svetlé vlasy a niekedy červené oči. "Raz som sa na slnku poriadne spálila. Moja pokožka bola samý pľuzgier, čo vôbec nevyzeralo dobre," spomína si Bellina Motsoahaeová.

V Afrike sa albínov boja

Albinizmus je genetická porucha. Telo nemá čo chrániť pred ultrafialovým žiarením a ľudia sú náchylnejší aj na rakovinu.

Aj preto sa mladá právnička rozhodla dať na dráhu modelingu, aby svet vedel o problémoch takýchto ľudí. Najmä vo východnej Afrike sa albínov boja. Často ich unášajú aj zabíjajú. "Veľmi tým trpím, aj celá moja rodina. Nie je jednoduché žiť ako albín, najmä tu v Afrike," dodáva.

Najmä v africkej Tanzánii považujú albínov za čarodejníkov. Domorodci veria rôznym poverám, a preto sa chcú týchto ľudí úplne zbaviť. Aj za cenu života.


JOHANNESBURG/Jakub Laca

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.