Lucia si našla poškodené auto. Keď policajti pozreli záznam kamery, neverili vlastným očiam

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Polícia rieši prípad, s akým sa doteraz nestretla. Mladá žena zo Sládkovičova si našla ráno poškodené a nefunkčné auto. Všetko zachytili aj priemyselné kamery. Lucia ráno zbadala poškodený blatník na vozidle. Mrzelo ju to, no ponáhľala sa s dcérou k lekárovi.

„Len čo som naštartovala, ihneď sa rozsvietilo viacero kontroliek - brzdová kvapalina, ABS, chyba kontroly v pneumatikách,“ povedala majiteľka vozidla. Keď otvorila kapotu, boli tam poškodené káble. To už dostala strach a chcela vedieť, kto to spôsobil.

S rodinou začali pátrať. Auto bolo zaparkované pod priemyselnou kamerou. Mestskí policajti prezreli záznam a páchateľov identifikovali. Blatník jej poškodili psy a káble rozhrýzla lasica, ktorá sa pred nimi pod kapotou schovala. Psie pazúriky zanechali na aute viditeľné stopy. Káble a blatník musia ísť do rúk odborníka.  

Zvieratá jej spôsobili škodu zhruba vo výške 300 eur. Lucia má iba zákonné poistenie, z ktorého na opravu nedostane ani cent. Aby jej to poisťovňa zaplatila, musela by mať rozšírený, nie základný balík havarijného poistenia.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti