Kollár sa pochválil, že má troch nových poslancov vrátane Tabák. Tá o ničom nevie

Boris Kollár a Romana Tabák.
Zdroj: TASR

Klub Sme rodina sa rozšíril o troch poslancov. „Máme troch nových poslancov. Sú nimi Romana Tabák, Ján Krošlák a Jozef Šimko,“ povedal šéf hnutia a predseda parlamentu Boris Kollár pre TA3.

Romanu Tabák vylúčili z klubu OĽaNO potom, čo nehlasovala za vydanie poslanca Roberta Fica na rozhodovanie o jeho väzbe. Ján Krošlák opustil Obyčajných ešte na jeseň minulého roka, keď kritizoval Igora Matoviča. Bol jedným z mála poslancov OĽaNO, ktorý vyzýval Matoviča, aby odstúpil z postu premiéra.

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko kandidoval za ĽSNS. Minulý rok z klubu vystúpil. Dodal, že na viaceré veci mal iné názory ako kotlebovci. Jednou z tém bolo aj očkovanie proti koronavírusu, ktoré primátor a poslanec podporil aj tým, že sa dal zaočkovať.

Tabák tvrdí, že o ničom nevie

Vyjadrenia Borisa Kollára už komentovala poslankyňa Romana Tabák. O zmenách, ktoré sa jej majú týkať, podľa vlastných slov nevie.

„Ja som sa tak nerozhodla, nikde som neprestúpila. Som nezaradená poslankyňa,“ uviedla pre TV Markíza.

Tvrdí, že vyhlásenie šéfa Sme rodina nevidela. „Tomu neverím,“ vyjadrila sa. „Je možné, že si to aj vymýšľate. Prestupy neplánujem,“ zopakovala.

Na otázku, či teda bude aj naďalej nezaradená odpovedala „Dnes áno“.

Naopak Ján Krošlák vstup do Sme rodina potvrdil. „Je to pravda. S klubom Sme rodina v podstate spolupracujem už dlhšiu dobu. Boris Kollár aj poslanecký klub je mi dlhodobo názorovo najbližší. Borisa vnímam ako najpragmatickejšieho politika z tých, ktorí momentálne v parlamente sú,“ povedal.

Poslanec uviedol, že formálne uzavrú spoluprácu na jeseň. „Som vďačný OĽaNO za to, že som sa dostal do parlamentu, no odchod neľutujem ani na sekundu. Najzhubnejšia bunka v koalícii je práve Igor Matovič. Nezazlievam SaS, že s ním majú problém,“ dodal ku koaličnej kríze s tým, že ak by Igor Matovič odišiel už v čase, keď opustil premiérske kreslo, situácia by sa určite upokojila.

Klub Sme rodina by po nových prestupoch mal mať 20 poslancov, čo je o jedného viac ako SaS. Kollár tak vylúčil, že by SaS mala mať nárok na post predsedu parlamentu. Býva zvykom, že si túto funkciu nárokuje druhá najsilnejšia strana v parlamente. Kollárovci by si teda post mali ponechať. 

Šéf parlamentu dodal, že nebude podporovať „výmysly“ Richarda Sulíka. „Z tejto šlamastiky sa musí dostať sám,“ dodal Kollár.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti