Domáce

Detské domovy sa potešia

Transparentná červeno čierna blúzka
Zdroj: F&F

Dostanú tovar zhabaný colníkmi

Falšovaný tovar, ktorý zabavia colníci pri výkone colného dohľadu na trhoviskách alebo v obchodných prevádzkach, bude môcť byť po novom poskytnutý aj detským domovom alebo Správe štátnych hmotných rezerv. Vyplýva to z novely zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorá začiatkom tohto roka vstúpila do platnosti.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

V praxi pôjde napríklad o prípady, keď budú môcť detské domovy využiť rôzne časti oblečenia. Správa štátnych hmotných rezerv tak bude môcť takýto tovar uskladniť a následne ho poskytnúť obyvateľom v prípade mimoriadnych udalostí, ako sú napríklad povodne.

MF zmeny v legislatíve navrhlo preto, aby sa falšovaný tovar nelikvidoval aj vtedy, keď to nie je nevyhnutné, a mohol byť použitý výhradne na humanitárne účely.

Rezort financií navrhol, aby sa odhalený falšovaný tovar mohol poskytnúť detským domovom, zdravotníckym zariadeniam alebo neziskovým organizáciám aj bez súhlasu držiteľa práva duševného vlastníctva, teda spoločnosti, ktorej značka je na tovare.

Podmienkou je, že pred poskytnutím takéhoto zhabaného tovaru z neho musia byť odstránené ochranné známky.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.