Jolana tvrdí, že jej syna vo väznici pri Trnave zmlátili dozorcovia. Potom sa mal pokúsiť o samovraždu

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Matka má obavy o syna. Tvrdí, že vo väznici v Hrnčiarovciach nad Parnou ho dozorcovia zmlátili, lebo v horúčave odmietol pracovať. Potom ho vraj dali na samotku, kde si chcel siahnuť na život na šnúrke od topánok. Zachrániť ho mala pracovníčka väznice.

Tridsaťjedenročný Viktor si odpykáva šesťročný trest za sexuálne zneužívanie a krádež. Koncom júna ho mama navštívila a vyľakala sa. „Videla som, že na krku mal stopy po šnúrke. Chcel sa obesiť, mal z toho navreté hrdlo,“ hovorí matka odsúdeného Jolana Makulová.

Všetko sa údajne zomlelo rýchlo. Mladý muž mal ísť trhať burinu na pole. Boli horúčavy a dozorcom povedal, že to robiť nebude. Mali ho dať to takzvanej „diery“, kde ho údajne mlátili a kopali po celom tele. Matka tvrdí, že bol v bezvedomí.

Odsúdeného Viktora, otca štvorročného syna, mala zachrániť psychologička. „Akurát vstúpila do služby a dali mu nejakú injekciu, aby to prežil,“ opísala pani Jolana.

„Vo veci aktuálne prebieha šetrenie, preto nebudeme uvedenú udalosť bližšie špecifikovať,“ vyjadrila sa hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.

Podľa ZVJS sú odsúdení povinní pracovať. Či už v automobilovom priemysle, pri pomocných prácach v stavebníctve alebo v krajčírskych dielňach. Pracovný čas je rovnaký ako u zamestnancov v civilnom sektore. No netýka sa to všetkých.

„Pracovať nemusia tí, ktorí sú poberatelia invalidného, starobného predčasného starobného dôchodku, práceneschopní a tí odsúdení, ktorí sú zaradení do dennej formy štúdia, rekvalifikačného kurzu a kurzu počas pracovnej doby,“ dodáva Kacvinská.

Viac sa dozviete z reportáže hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti