Letná sezóna na Domaši sa zrejme skončí predčasne. Miestnych trápi nedostatok vody

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Chcú dovolenkovať doma pri vode, ale boja sa, že nebude pri akej. Aj keď sa očakávalo, že toto leto bude oproti predchádzajúcim koronovým pre turizmus lepšie, sucho komplikuje fungovanie prevádzkam, ale aj bežným ľuďom v okolí Domaše.

Oproti minulému roku klesla voda na niektorých miestach pri Domaši o päť metrov. Podľa starostu Kvakoviec Radovana Kapraľa je to ďalší klinec do rakvy cestovného ruchu. Keďže okolité prevádzky v rekreačnej oblasti Domaša-Dobrá nemajú v studniach vodu, musia ju dovážať v cisternách.

„Ak by bola voda v Domaši, tak by sme úžitkovú vodu vedeli načerpať v prevádzkach,“ hovorí starosta Kapraľ. Prevádzkar miestneho bufetu Ľubomír Šlosár si myslí, že ak nebude pršať, sezóna sa čoskoro skončí.

„Myslím si, že voda tu do troch týždňov nebude vôbec. V zátoke a v studniach už nie je. Čiže zabezpečujeme si náhradný zdroj pitnej vody,“ hovorí Šlosár.

Sklamanie neskrýval ani dlhoročný chatár a manažér lode Bohémia Šimon Petrík. „Takto sme sezónu ešte nezačínali. Ja som dlhoročný chatár na Domaši a nepamätám si takúto sezónu. Nízky stav bol v roku 2012, ale takýto stav na začiatku sezóny ešte nebol,“ hovorí Petrík.

Smolu majú aj svadobčania, ktorí sa zvykli na miesto obradu odviesť loďou. Ku kostolu sa ňou už vybrať nemôžu, pretože na zakotvenie nemá voda dostatočnú hĺbku.

„Vodu dovážame z najbližšej dediny a dávame ju do zbernej nádoby, keď ju potrebujeme do baru,“ priblížila situáciu barmanka na lodi Sofia.

Nástup na loď museli pre nedostatok vody presunúť a ľudia musia ísť po paneloch. Tie sú však dosť strmé a pre hendikepovaných a starších ľudí to je problém.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti