5 dôvodov, prečo by ste mali odhodiť pyžamo a spať nahí

shutterstock_122086012.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Spať tak, ako vás pán Boh stvoril, je totiž telu aj duši prospešné!

Ste fanúšikmi najrôznejších pyžám, nočných košieľok a iných úborov na spanie? Ak si prečítate tento článok, možno ich vyhodíte. Spať tak, ako vás pán Boh stvoril, je totiž telu aj duši prospešné!

1. Ste si s partnerom bližší

A to nielen fyzicky. Prieskum, ktorý si nechala v minulom roku vypracovať americká textilná spoločnosť, prekvapivo ukázal, že páry, ktoré si do postele nič neobliekali, udávali častejšie než tí, čo nosia pyžamo, že sú vo vzťahu šťastnejší.

2. Je to zdravšie pre ženské intímne partie

Pyžamo dokáže zahriať, čo však milujú mikróby, zvlášť na horšie "odvetrávaných" miestach, ktorými intímne partie sú. Teplo a vlhko nahráva rozvoju kvasinkových infekcií.

3. Posilníte si imunitu

Kontakt telo na telo spustí vo vašom organizme mnoho pozitívnych reakcií, ktoré súvisia s lepšou obranyschopnosťou tela. Navyše sa zvyšujú hladiny oxytocínu v krvi a znižuje sa kvrný tlak. Zlepšuje sa schopnosť regenerovať.

4. Budete mať tú správnu teplotu

Je známe, že pre kvalitný spánok by ste nemali mať spálňu príliš vykúrenú. Ak sa telo prehreje, horšie sa vám spí. V roku 2004 urobili prieskum, ktorý dokázal, že ľudia trpiaci poruchami spánku mali v priemere vyššiu teplotu povrchu tela než zdraví jedinci.

5. Už naši predkovia tak spávali

Dnes je veľmi rozšírené vracať sa k zvykom našich predkov (paleo diéta, bylinky namiesto liekov a podobne), tak je dobré si uvedomiť, že tí tiež nedisponovali žiadnym pyžamom a spali pekne nahí.


BRATISLAVA/ bety.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti