Domáce

Začína sa rok Sedembolestnej Panny Márie

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie
Zdroj: TASR

Veriaci si môže informácie nájsť aj na webe.

Konferencia biskupov Slovenska už spustila informačnú stránku k začínajúcemu Roku Sedembolestnej Panny Márie. Na adrese ave.kbs.sk záujemcovia nájdu základné informácie o novom tematickom roku, ako aj jeho logo na stiahnutie.

Webstránka obsahuje i kalendár aktivít, ktorý budú postupne aktualizovať. Nechýbajú dokumenty a texty, ktoré súvisia s mariánskou tematikou, informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska v Bratislave.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

"Dôvodom vyhlásenia tematického Roku Sedembolestnej je 450. výročie od prvého zázraku na príhovor Panny Márie v Šaštíne a 50. výročie potvrdenia Sedembolestnej Panny Márie ako patrónky Slovenska pápežom Pavlom VI. Tento Svätý otec zároveň vyhlásil chrám v Šaštíne za Baziliku minor. Rok Sedembolestnej Panny Márie bude trvať od 1. januára do 31. decembra 2014", uviedol za prípravnú komisiu Roka bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Ako zdôraznil, základným cieľom roka je primknúť sa bližšie k Ježišovi s Pannou Máriou a podľa jej vzoru.

Na informačnej stránke návštevníci nájdu základné údaje o slávení roka a dekrét o jeho vyhlásení. Vrcholom tohto tematického roka bude zasväcujúce zverenie sa pod ochranu Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne na jej sviatok 15. septembra 2014. Príprava na túto udalosť sa bude realizovať počas 9-mesačnej novény, pričom každý mesiac bude mať vlastnú ťažiskovú tému.

Súčasťou prípravy na vyvrcholenie Roka Sedembolestnej v Šaštíne budú i témy, ktoré prednesú kňazi veriacim vždy počas homílie druhej nedele v mesiaci. Farnosti sú pozvané k tomu, aby obnovili pravidelné poludňajšie mariánske pobožnosti. Rodiny sú pozvané k modlitbám ruženca a iným mariánskym modlitbám.

Záujemcovia nájdu na informačnej stránke aj niekoľko historických pohľadov na kult Sedembolestnej Panny Márie, informácie o iniciátorovi roka, ktorým je Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Nebudú chýbať materiály o šaštínskej Národnej bazilike a iné zaujímavosti.
Novú stránku vytvorili pracovníci Tlačovej kancelárie KBS, ktorí ju budú zároveň počas roka spravovať.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.