V Dolnom Chotári vykopali ďalšie pozostatky. Malo by ísť o známeho muža so skleneným okom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pozostatky, ktoré našli a vykopali v Dolnom Chotári, by údajne mali patriť košickému mafiánovi a zabijakovi, ktorý pracoval pre Róberta Okoličányho, Róbertovi Nigutovi. Už deväť rokov bol na zozname hľadaných osôb po streľbe v Jahodnej. Odvtedy po ňom pátrala polícia. Jeho zvláštnosťou bolo ľavé sklenené oko. 

Polícia potvrdila, že vykopala kostrové pozostatky. „Národná kriminálna agentúra dnes v Dolnom Chotári vykopala kostrové pozostatky na mieste, ktoré označili spolupracujúci obvinení ako miesto pochovania Róberta Niguta. Či ide skutočne o túto osobu, potvrdí až znalecký posudok,“ uviedli policajti na Facebooku.

Niguta odsúdili na doživotie. Na „konte“ má vraždy aj lúpeže. Viac svetla do toho, kde by sa telo Niguta malo nachádzať, vniesol gang sátorovcov, keď sa niektorí členovia rozhodli prehovoriť. Ladislav Alföldi, ktorý pracoval pre Františka Doru mladšieho, začal nečakane spolupracovať s vyšetrovateľmi na konci procesu a sám ukázal miesto v Dolnom Chotári, kde Niguta zastrelil a zakopal.

Polícia už vlani obvinila z úkladnej vraždy Niguta štyri osoby: Radovana Vargu, Františka Doru mladšieho, Juraja Bugára a Ladislava Alföldiho. O Nigutovej vražde údajne ako prvý prehovoril zabijak z gangu sátorovcov Zsolt Nagy prezývaný Csonti. Objednať si ju mal Varga, aby sa vraj chcel zbavil nepohodlného svedka.

Na miesto prišiel krátko pred 9. hodinou pozostatky vykopať bager. Zabalili aj lopatu. Na miesto prišiel kriminalistický technik aj vyšetrovateľ.

Polícia pravdepodobne vykopala hrob Róberta Niguta.
Polícia pravdepodobne vykopala hrob Róberta Niguta. Zdroj: TV Markíza

Hore vo videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o hľadanom Róbertovi Nigutovi.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti