Š. Harabin už nemá rekreačný dom. Tvrdí, že sa zbúral sám od seba, preto nepotreboval povolenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Štefan Harabin už nemá svoj rekreačný dom. Na to, ako z pozemku zmizol, má vlastné vysvetlenie. Bývalý minister spravodlivosti a ex-šéf najvyššieho súdu si zákon vyložil po svojom, povolenie na odstránenie stavby vraj nepotreboval.

V katastri Dunajskej Lužnej, blízko jazera Košariská kedysi stál dvojpodlažný dom prezidentského kandidáta. Diváci nás upozornil, že je tam dnes už len kopa sutín. Majú pritom podozrenie, že nie všetko sa udialo podľa zákona

„Nemá búracie povolenie a do dnešného dňa ani oň nepožiadal. Nemá ani stavebné povolenie,“ uviedol Štefan Jurčík, starosta Dunajskej Lužnej. Búracie povolenie však podľa Štefana Harabina potrebné nebolo, lebo dom sa zbúral sám. 

„Plánovať búranie môžete vtedy, keď chcete búrať, ale keď niečo spadne, tak vy to neviete naplánovať, kedy to spadne. A vtedy nemôžete plánovať búranie. Tak, ako nemôžete vedieť, či bude korona v decembri,“ uviedol Harabin.

Úrady to vidia inak. „Vo všetkej úcte, nikdy sa nestane, že stavba sa zrúti do poslednej tehličky. Buď stavebný úrad vydá nariadenie alebo vydá stavebné povolenie, takže bez nejakého papiera to možné nie je,“ uviedol Jozef Štora z OZ Podpora správy.

Majiteľ však ponúka ďalší argument. Hoci dal stavbu sám kolaudovať, po jej zrútení zistil, že sa roky rekreoval v úplne inom type domu.  

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.