Domáce

Na lesníka (26) zaútočil rozzúrený medveď. Tu je reakcia zoológa

Zranený lesník
Zdroj: TV Markíza,

Odborníci len neveriacky krútia hlavami.

O veľkom šťastí v nešťastí môže hovoriť po nečakanom útoku medveďa 26-ročný profesionálny lesník z hornoliptovskej obce Pribylina. Nevysvetliteľne rozzúrené zviera ho pohrýzlo do nohy. Zranenie si vyžiadalo chirurgický zákrok a niekoľkodňovú hospitalizáciu v liptovskomikulášskej nemocnici.

"Poriadne veľký medveď ma doslova bleskovo prekvapil pri návrate z lesnej vychádzky k zaparkovanému autu. Neviem si vysvetliť jeho správanie. Vyzeralo to, akoby na mňa zámerne striehol. Vyrútil sa so strašným revom, snažil som sa ujsť, no spadol som a vtedy sa mi zahryzol zozadu do stehna nad kolenom," priblížil Michal Ondrejkov. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zdroj: TV Markíza,

Šelma sa vzápätí od ležiaceho muža trochu vzdialila. "Od ďalšieho útoku ma asi zachránil hrdelný krik, ktorý som inštinktívne spustil, lebo na nič iné som sa v tom momente nezmohol. Potom som zišiel dolu zvážnicou ešte pár stoviek metrov, kde ma našiel kamarát, ktorého som telefonicky privolal na pomoc," pokračoval v opisovaní osudných okamihov.

"V okolitých horách trávim odmalička každú voľnú chvíľu. Nebolo to moje prvé stretnutie s medveďom, ale nikdy to nezašlo takto ďaleko. Neviem si to vysvetliť, ale na toho maca sa nehnevám. Čo sa má stať, to sa stane a od mojej vášne a ďalších návštev našich nádherných lesov ma to určite neodradí," dodal dvojnásobný majster Slovenska vo vábení jeleňov.

Čo na to zoológ?   

To, čo sa udialo, poriadne zaskočilo nielen príbuzných, ale aj zoológa. "Nepamätám si, že by medveď napadol človeka v januári. Toto je výnimočná zima," tvrdí odborník.  
PRIBYLINA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti