Video z mučenia otriaslo celým Slovenskom!

Mučenie v penzióne otriaslo celým Slovenskom
Zdroj: TV Markíza

V kauze, ktorá sa odohrala pred viac ako štyrmi rokmi, padli rozsudky.

V kauze mučenia v penzióne, ktoré sa odohralo pred viac ako štyrmi rokmi v Trenčíne, padli rozsudky. Dvoch vinníkov odsúdili, dvoch súd oslobodil. Neuveriteľné video otriaslo celým Slovenskom. 

Toto sú zábery z garáže v Trenčianskom penzióne, ktoré na Slovensku nemajú obdobu. Na verejnosť prenikli náhodou, keď jeden z obžalovaných požičal kameru miestnemu futbalovému klubu a zabudol v nej kazetu s nahrávkou mučenia.

"Obžalovaný Martin K. si pod hrozbami mučenia elektrinou a bitím od poškodeného vynucoval priznanie ku krádeži v penzióne a prezradenie spolupáchateľov tejto krádeže," povedal hovorca súdov v Trenčíne Roman Tarabus. Mučený Rudolf však na súde poprel, že by ho mučili.

"Keď som bol uviazaný za jednu ruku, tak som ho začal pľuť, začal som kopať. Tak ma priviazali aj s druhou rukou a dal mi trigovicu na hlavu, aby som na neho nepľul," tvrdí poškodený.

O tom, prečo zmenil výpoveď, nechcel hovoriť. Údajne to súvisí s tým, že obžalovaní v tejto kauze neboli stíhaní väzobne. Odniesol si to hlavný podozrivý, mimochodom bývalý študent práva, ktorý mal nahovárať obeť mučenia, aby zmenila výpoveď.

Páchateľom za viaceré trestné činy hrozilo až 12-ročné väzenie. "Dvom obžalovaným uložil okresný súd nepodmienečné tresty v trvaní päť rokov a tri roky. Ďalších dvoch obžalovaných spod obžaloby oslobodil, pretože nebolo dokázané, že spáchali skutky uvedené v obžalobe," povedal Tarabus.

Rozsudok ešte nieje právoplatný. Generálna prokuratúra sa hneď na mieste odvolala proti výroku o vine aj treste.

TRENČÍN/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti