Facebook ohlásil zásadné novinky. Zmení sa zobrazovaný obsah

Facebook ohlásil zásadné novinky. Zmení sa zobrazovaný obsah
Ilustračná snímka. Zdroj: Jirapong Manustrong/shutterstock.com

Sociálne siete sa v poslednej dobe predbiehajú v novinkách a inováciách. Po WhatsAppe  a Instagrame najnovšie ohlásil zmeny aj Mark Zuckerberg, zakladateľ a výkonný riaditeľ Facebooku. Práve táto spoločnosť spúšťa v aplikácii novú kartu „Feeds tab“, informuje portál Meta. Ako prvý na zmenu upozornil Denník N.

Zmena sa dotkne dvoch kariet. Prvá bude „domov“ a druhá „feeds“. V každej karte sa vám bude zobrazovať rozdielny obsah v závislosti od toho, čo si navolíte. Podľa zakladateľa siete sa takto zjednoduší kontrola nad tým, aký obsah vidíte a objaví sa na vašom Facebooku.

Čo je po novom domov

Pre porozumenie. Klasický „domov“ už nebude zobrazovať príspevky stránok, médií a ľudí, ktorých sledujete, priatelíte sa s nimi a zaujímajú vás ich nové príspevky. Táto ikonka, ktorú uvidíte po otvorení aplikácie ako prvú, vám odteraz bude ponúkať odporúčaný obsah obľúbených účtov, stránok a skupín na tejto sociálnej sieti, ako aj ich filmové pásma a príbehy. Tu sa budú objavovať aj reklamy.

Domov sa podľa Zuckerberga stane východiskovým bodom pre spojenie, zábavu a objavovanie nových vecí (profilov a účtov) na Facebooku. Bude skôr vyhľadávacím nástrojom, pomocou ktorého bude možné nájsť a sledovať nový obsah a tvorcov prostredníctvom odporúčaní. Vybudujete si tu komunitu na nových a zdieľaných záujmoch. Odporúčaný obsah bude vyhodnocovať umelá inteligencia spoločnosti, na základe ich hodnotiaceho systému strojového učenia.

Čo sa mi zobrazí vo feeds

Najnovšie príspevky od vašich priateľov, obľúbených stránok, účtov a skupín už teda nebude na domovskej ikonke, ale v novej karte „feeds“. Tam si navolíte zoznam obľúbených kont, na ktorých vám záleží a chcete vidieť, čo zdieľajú a filtrovať tak ponúkaný obsah. Tu bude pokračovať pôvodná myšlienka služby - spojenie s priateľmi a rodinou. Tento výber už nebude narúšaný žiadnou reklamou ani navrhnutými príspevkami.

Spustenie tejto zmeny je očakávané v priebehu budúceho týždňa. Feeds pribudne medzi ostatné ikonky v panely. Systém iOS má tento panel zobrazený v spodnej časti aplikácie a v systéme Android sa nachádza v hornej časti. Umiestnenie karty v panely skratiek by si mál každý vedieť navoliť sám.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.