V Žiline vraj niekto znova rozsypal po sídliskách silnú otravu pre psy, prášok by mohol ublížiť aj ľuďom

Na dvoch najväčších žilinských sídliskách sú psičkári opäť znepokojení. Niekto vraj znova rozsypal po sídliskách otravu pre psy. Snaha o ublíženie alebo usmrtenie domácich zvierat nie je v Žiline žiadnou novinkou.

Na otravu nás upozornil psičkár a majiteľ centra pre psov v Žiline. Prášok je vraj rozsypaný na viacerých miestach.

„Sme z toho veľmi znepokojení. Od našich kamarátov psičkárov sa nám doniesla informácia, že štyria psíci tejto otrave podľahli, dvaja to zatiaľ teda zvládli. Otravy psíkov sa nám v Žiline opakujú pravidelne, ale takáto silná otrava sa ešte nevyskytla. Psíky v priebehu jedného dňa mali veľmi vážne príznaky,“ povedal nám pán Henrich.

Podľa veterinára ide o silný jed a v dnešnej dobe je náročné sa k takýmto látkam dostať. „Počuli sme o takých prípadoch, že po pričuchnutí došlo k nejakým príznakom. Bolo by potrebné nejakú pitvu urobiť a stanoviť, o aký druh jedu sa jedná. Aj manipulácia s takýmto jedom môže byť nebezpečná. Neviem si predstaviť, akým spôsobom tento človek k takto prudko jedovatému jedu príde. Kde si ho kúpi a ako ho používa,“ uviedol zverolekár kliniky Vethouse Žilina Róbert Ferenc.
Prášok by mohol ublížiť aj ľuďom.

V Žiline sú už roky podobné problémy. V minulosti už našli psičkári párky prepichnuté klincami či žiletkami alebo otravu pre potkany. Mnohé psie organizácie preto spustili pre dospelých aj deti edukačné kurzy.

Viac v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti