Domáce

Vieme, do čoho najčastejšie vlani búrali vodiči

19 Naraz do prekazky.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Poisťovne však riešili aj kuriózne prípady.

Vlani vodiči najčastejšie nabúrali do dopravných značiek, stromov a plotov. Poisťovne zostavili rebríček najčastejších poistných plnení na cestách a boli by ste prekvapení, akú smolu mali niektorí vodiči.

Zacúvať do kontajnera či zvodidiel sa podarí stále väčšiemu počtu vodičov. Dokonca aj parkovacími senzormi. Takéto nehody sa dostali na vrchol poistných udalostí.

V povinnom zmluvnom poistení patrí medzi najčastejšie nehody náraz do stojacieho vozidla, jedná sa o nehody, ktoré vznikli na parkovisku," vysvetľuje hovorca poisťovne Allianz Gabriel Tóth.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Na druhom mieste zrazenie dvoch áut a do tretice zrazenie človeka a kamienok v čelnom skle. Stúpol počet nehôd, ktoré zavinili výtlky na cestách. „K tým kurióznejším patrí poškodenie auta hlodavcami, alebo pád lavíny na vozidlo," dodáva.

A to nie je zďaleka všetko. Zvieratá prejavujú lásku k autám naozaj rôzne. „Vodička zaparkovala auto a šla jazdiť na koňoch. Za ten čas auto posypané soľou, lebo bola zima. Kravy, ktoré boli v okolí túto posypovú soľ zlízali a na karosérii zostali ryhy, ktoré vytvorili ich jazyky," spomína hovorkyňa poisťovne Kooperatíva Erika Barkolová. A v tejto poisťovni zažili aj to, že majiteľovi zožral pes papierový technický preukaz.BRATISLAVA/Zuzana Turlíková

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti